loader image

Uşak Çağdaş Otomotiv Şirketimiz;

1997 yılında CITROËN yetkili bayisi ve servisi olarak faaliyetlerine başlamış olup; 2017 yılında ise uluslararası başka bir otomotiv devi olan Çelik Motor A.Ş.’nin ithal ettiği KIA markası bayiliklerini  bünyesine katıp, büyüyerek yoluna devam eden; Satış, Servis, Sigorta, Yedek Parça, Kaporta-Boya ve Egzoz Emisyon Ölçüm alanlarında Uşak ve çevresine hizmet veren kurumsal bir işletmedir.

AMORTİSÖRLER

Orijinal bir amortisör yerine sadece yerine uyan bir amortisör seçimi muhtemelen hatalı spektlerde ve orijinal amortisörün karakterine uymayan hatalı amortisör seçimi anlamına gelir ki otomobilin yol tutuşunu kötü anlamda etkiler. Araç virajlarda daha zor kontrol edilir hale gelebilir hatta uygun olmayan amortisörler bazı durumlarda bu frenleme performansını da zayıflatabilir.

BUJİLER

Daima aracınızın motoruna uygun ve imalatçı tarafından onaylanmış bujiler kullanmalısınız. Uygun olmayan buji kullanımı ilerde ağır motor hasarlarına neden olabilir bu durumda garanti de devre dışı kalacaktır. Motorda kötü ateşlemenin sonucu olarak ortaya çıkan kötü yanma katalizöründe uğrayabileceği olası zararlar ortaya çıkarabilmektedir. Motor performanslı rölanti devrinin düzenli olması maksimum yakıt tasarrufu ancak orijinal buji kullanılması ile sağlanabilir.

EGZOZLAR

Yerine uyan her egzoz gerçekte aracınıza uyumlu olmayabilir. Egzozun performans değerleri motorun performansına etkisini belirler. Egzoz ömrü gerçekte egzozun kalitesini ölçmek için iyi bir kriterdir. Orijinal egzozların ömrünün yan sanayi egzozlarla asla mukayese edilemediği bilinen bir gerçektir. Orijinal egzozla rahatça geçilebilen ses testlerinden orijinal olmayan egzozlarla geçilemedi bilinmektedir.

HAVA FİLTRELERİ

Motor ancak doğru hava-yakıt karışımı ile istediğiniz yüksek performans gösterebilir. Bu da elbette emilen havanın temiz olmasıyla mümkündür. Uygun hava filtreleri kullanımı doğru hava-yakıt karışımının oluşmasını sağlarken kullanıcıya yakıt tasarrufu sağlar. Motor üretici tarafından belirtilen maksimum performansını sunar.

YAĞ FİLTRELERİ

Motor yağını tozdan aşınmayla oluşan istem dışı parçacıklardan temizler. Yağlanması planlanan bölgelere yalnızca temiz motor yağının ulaşmasını sağlar. Motor durdurulduğunda filtredeki yağın geriye kaçmasını engelleyen emniyet valfleri motor yeniden çalıştığında yağ basıncının hızla oluşmasını sağlar. Tolerans dışı filtreler daha erken bozulacak yağ akışını bir müddet sonra giderek artan şekilde yavaşlatacak ve motora ciddi zararlar verecektir.

POLEN FİLTRESİ

Klima sistemine yerleştirilen bu filtreler is, duman, polen, toz gibi istenmeyen maddelerin aracın içine girişini engeller. Uygun olmayan ucuz çözümler için seçilen polen filtreleri ilerde sistemde bakterilerin üremesine ve hava sirkülasyonu ile bunun aracın içine dolmasını sağlar elbette bu durumda uğranacak zarar çok daha fazladır.

Bongo01
MERHABA, BİZDEN SERVİS ALMAK İSTER MİSİNİZ?

RANDEVU İÇİN SİZİ ARAYALIM

FİLTRELER

Otomobillerimizde birçok farklı tip filtre, farklı teknolojileri yansıtmaktadır.

YAKIT FİLTRESİ

Motorları su ve yakıt deposundaki tortulardan arındırır. Motorun düzenli çalışmasını sağlarken aynı zamanda ömrünü de uzatır.

PROFESYONEL SERVİS

Alanlarında eğitimli ve uzman kadromuz ile aracınıza en iyi şekilde onarım, bakım, servis hizmetini sağlamaktayız.

Send Message with WhatsApp Messenger Instagram Telegram Skype Email
×
Whatsapp
Instagram
Email
Open Close
Hızlı İletişim
Kia EV6 Kia Yeni Sportage Kia Bongo Kia Duvar Kağıtları Kia XCeed Kia Stonic Kia Rio Kia Picanto Yeni Citroën C4 Citroën C5 Aircross SUV Citroën C3 Aircross SUV Citroën Berlingo Fırsatı